Nowy numer 41/2019 Archiwum

Legnica-Jasna Góra. Moc się objawiła!

XXVII Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę od wczoraj jest już historią!

Przed południem 7 sierpnia XXVII Piesza Pielgrzymka Legnicka dotarła na Jasną Górę. Pielgrzymi wędrowali pod hasłem „W mocy Chrystusowego Ducha”.

Z Legnicy wyruszyło 650 pątników. Pokonali oni blisko 250 kilometrów. Szli przez m.in. Ujazd Górny, Tyniec Mały, Oławę, Czepielowice, Pawonków, Lisów. Pątnicy byli podzieli na 8 grup, które obejmowały poszczególne rejony diecezji legnickiej: okolice Zgorzelca, Bolesławca, Jeleniej Góry, Legnicy, Lubina, Prochowic. Szły dwie grupy prowadzone przez kapłanów niediecezjalnych - byli to księża salezjanie oraz ojcowie franciszkanie. Praktycznie przez całą trasę przemarszu pogoda dopisała i na niebie królowało słońce. Tak było aż do wejścia na ostatnie 100 m przed Jasnogórskie Wały. W tym momencie z nieba spadły potoki deszczu, bezlitośnie mocząc do suchej nitki wszystkich pątników.

Tak „oczyszczeni” utrudzeni wędrowcy weszli do kaplicy cudownego obrazu, gdzie na kilka chwil padli na kolana. Następnie wzięli udział w Eucharystii kończącej XXVII Pieszą Pielgrzymkę Legnicą. Została ona odprawiona w bazylice pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przewodniczył jej ordynariusz naszej diecezji biskup Zbigniew Kiernikowski.

Wejdźcie na nasz specjalny serwis pielgrzymkowy i zobaczcie zdjęcia z wejścia a także inne galerie z tegorocznej wędrówki - www.pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL