Nowy numer 07/2020 Archiwum

Z głodem Boga nie ma lipy

Ksiądz Krzysztof Żmigrodzki mówi o potrzebie szukania Boga, drodze adoracji i członkach wspólnoty Cenacolo, którzy porzucają uzależnienie, odnajdując wiarę.

Jędrzej Rams: Za dwa tygodnie będzie Ksiądz gościem na Spotkaniu Młodych w Legnickim Polu. Wielu kojarzy Księdza także ze Wspólnotą Cenacolo. Czy mówiąc o jej doświadczeniach, można pokazać młodym Boga?

Ks. Krzysztof Żmigrodzki: Myślę, że tak. Ja sam doświadczyłem tam czegoś niesamowitego, całkowicie innego świata. Świata braterstwa i współodpowiedzialności za drugiego człowieka.

Między uzależnionymi?

Dokładnie tak, ale w Cenacolo nie przebywają wyłącznie uzależnieni. To jest miejsce dla ludzi poszukujących.

Nie jest to jedno i to samo?

Trochę tak. Można przepuścić kogoś przez detoks i to nie pomoże wyjść człowiekowi z nałogu, bo problemem nie jest uzależnienie samo w sobie, ale jego przyczyna. Kiedyś w życiu uzależnionego stało się coś na tyle złego, że sięgnął po używkę. OK, umówmy się, że detoks się udał. Mało tego – nawet gdy uda się rozwiązać problemy emocjonalne, psychiczne, gdy nauczy się on żyć ze swoją przeszłością, pojawi się jeszcze jeden problem. Jest to pytanie: po co mam żyć? To samo pytanie stawiamy sobie też my, osoby nieuzależnione od alkoholu czy narkotyków. Jeśli już wydrapałeś życiu wszystko, co mogłeś, osiągnąłeś wszystko, co chciałeś, siadasz i pytasz siebie samego: po co mi to wszystko? Ten etap doprowadza do głodu Pana Boga. Tu już nie ma lipy.

Cenacolo daje tę alternatywę?

Alternatywą jest doświadczenie Pana Boga, które jest wejściem w wieczność! Może słowo „alternatywa” brzmi trochę niewłaściwie… Światu, młodym ludziom, którzy szukają czegokolwiek, wszystkim osobom poszukującym spełnienia Jezus dał właśnie taką niesamowitą drogę – drogę adoracji, gdy wchodzisz w doświadczenie niesamowitej pełni. Byłeś kiedyś w wieczności, tym świecie, który zaczyna się po śmierci doczesnej? Ta niesamowita rzeczywistość jest możliwa w adoracji już teraz. Dzięki temu widzisz sens tego, co przeżywasz i kim jesteś. A mając sens, nie musisz kombinować, nie musisz ciągle wydzierać temu światu wszystkiego. Jesteś szczęśliwy nie dzięki temu, co zrobiłeś, ale dzięki temu, co Bóg zrobił dla ciebie. Jesteś bezpieczny, nawet jeśli doświadczyłeś niejednego zagrożenia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama