Nowy numer 07/2020 Archiwum

Zadatek nieba w Przesiece

Małżonkowie chwalą te rekolekcje, bo mogli stanąć przed sobą w prawdzie i przyznać, że ciągle jest coś do poprawy w ich relacjach. Z nadzieją, że będzie między nimi Bóg.

Rekolekcje to nie tylko modlitwa. To także spotkania z ludźmi dającymi świadectwo wiary, z lekarzami mówiącymi o różnych aspektach życia małżeńskiego, specjalistami od wychowania dzieci. Mówi o tym Krzysztof Czuczwa z Jeleniej Góry, który do Przesieki przyjechał z rodziną. Małżonkowie wrócili tutaj na „jedynkę” po 8 latach. – Głównym powodem przyjazdu było to, że pierwszą oazę przeżyliśmy tylko do połowy. Syn nam się wtedy rozchorował i musieliśmy przerwać rekolekcje. Teraz wracamy je dokończyć. Drugim powodem przyjazdu było moje odczucie, że coś w naszym związku zaczyna hamować. Było właściwie dobrze, ale czułem, że trzeba coś zrobić, żeby przekonać się, że to, co myślę, jest prawdą. Służą temu konferencje, kazania, rozmowy. One mi pokazały, że jest wiele rzeczy, nad którymi musimy popracować. Proszę mi wierzyć, że mężczyźnie nigdy nie jest łatwo przyjąć informację, że coś robił nie tak, że nie miał racji – mówi Krzysztof.

Wiele lat związku ma też za sobą Beata, która przyjechała do Przesieki aż ze Świnoujścia. – Przyjechaliśmy z mężem i po kilku dniach pobytu stwierdziliśmy, że znaleźliśmy się w przedsionku nieba. Między wszystkimi uczestnikami panuje serdeczność, życzliwość, otwartość. Znajdujemy się w otoczeniu ludzi wierzących, którzy są otwarci na Pana Boga. Dam taki przykład – przyjechaliśmy tutaj pociągiem. Gdy potrzebowaliśmy samochodu, by z Przesieki podjechać do Jeleniej Góry, jeden z uczestników po prostu wstał, podał nam kluczyki do auta i powiedział: „Macie, jedźcie”. Jest wielka otwartość. Mąż nawet powiedział, że tutaj jest zadatek nieba – mówi Beata.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama