Nowy numer 07/2020 Archiwum

Z Matką na rękach

O poranku w poniedziałek 29 lipca rozpoczęło się kolejne wielkie wydarzenie w diecezji legnickiej − pątnicy wyruszyli w drogę do Czarnej Madonny.

Przed wyjściem pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie w legnickiej katedrze, któremu przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. On też pobłogosławił wędrowców, a także towarzyszył im na pierwszym odcinku drogi, odprowadzając ich przez legnickie ulice.

W XXVII Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę ruszyło blisko 600 pielgrzymów podzielonych na osiem grup.

Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze są słowa „Idziemy w mocy Ducha”.

W tym roku, po kilku bluźnierczych wydarzeniach w Polsce, przewodnicy podjęli decyzję, by na czele kolumny był niesiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej. To dodatkowy trud, który pątnicy pragną ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za znieważanie Jego oraz Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama