Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Legnica. Spotkanie przedpielgrzymkowe przejdź do galerii

Ponad 30 osób przyszło na spotkanie przedpielgrzymkowe grupy nr 4. Chcą za tydzień ruszyć do Matki!

Używając hasła XXVII Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, grupa nr 4, legnicka, w "mocy Ducha Chrystusowego" szykuje się do wyjścia na drogę ku Jasnej Górze.

W niedzielę 21 lipca przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy odbyło się spotkanie przedpielgrzymkowe dla tej grupy. Poprowadził je nowy przewodnik ks. Tomasz Pązik. W spotkaniu uczestniczyło ok. 30 osób, które chcą wyruszyć 29 lipca na pielgrzymi szlak. Najstarszą osobą, która wpisała się na listę pielgrzymów grupy nr 4, jest siostra Janina (71 lat), a najmłodszym pątnikiem będzie półtoraroczny Ignaś.

- Bardzo przeżywam tegoroczną pielgrzymkę, bo po raz pierwszy idę jako przewodnik grupy, a nawet po raz pierwszy idę jako ksiądz. Bardzo się cieszę, że mogę pielgrzymować z grupą 4, ponieważ to grupa mojego rodzinnego miasta, z którą już kilka razy pielgrzymowałem jako maturzysta, a potem jako kleryk. Z jednej strony już się nie mogę doczekać pierwszego dnia pielgrzymki, a z drugiej strony o wiele rzeczy jeszcze się martwię. Ale po spotkaniach przed pielgrzymką wiem, że w grupie 4 panuje rodzinna atmosfera i wiele jest życzliwych osób, które aktywnie włączają się w przygotowania - mówił ks. Tomasz.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy