Nowy numer 42/2019 Archiwum

Legnica. Odpust karmelitański bez karmelitanek

Z całego miasta zjechali się wierni, by uczestniczyć w wyjątkowym odpuście w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Kościół wspominał Matkę Bożą z Góry Karmel znaną w Polsce także jako Matka Boża Szkaplerzna we wtorek 16 lipca. Miejscem szczególnie związanym w naszej diecezji z duchowością karmelitańską jest parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy. Tam bowiem, na przeciwko kościoła parafialnego, przez ponad dwie dekady pracowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus. Niestety, brak powołań był przyczyną zamknięcia legnickiego domu i przenosin sióstr do Wrocławia. Mimo opuszczenia Legnicy przez siostry, parafia nadal ma przywilej odpustowy dla całej rodziny karmelitańskiej.

– Siostry zostawiły nam ten przywilej po to, aby kult Matki Bożej tu był dalej kontynuowany. Witam więc wszystkim przybyłych, którzy kochają Matkę Bożą. Tych którzy już są w rodzinie karmelitańskiej poprzez nałożenie szkaplerza świętego, ale także witam tych, którzy dzisiaj będą chcieli ten szkaplerz przyjąć – mówił na początku wtorkowej liturgii ks. Wiesław Walendzik, proboszcz parafii.

 – My wszyscy, tak licznie zgromadzeni w tym miejscu, jesteśmy wdzięczni, że nasi ojcowi nosili ten znak ze czcią i pobożnością. Dziękujemy też Bogu za ten kolejny przejaw Jego wierności i miłości. Jest to kolejny znak mogący wzmocnić naszą wiarę, że osoby które są wierne Panu Bogu, nie będą przez Niego zostawione. Zwłaszcza w tym ważnym momencie, jakim będzie przejście z ziemskiego świata – mówił ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii pw. św. Jacka w Legnicy.

Tego dnia do w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej do rodziny karmelitańskiej przystąpiło kilka kolejnych osób.

Legnica. Odpust karmelitański bez karmelitanek   Odpust karmelitański w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej. Jędrzej Rams /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL