Nowy numer 42/2019 Archiwum

Diecezja Görlitz świętuje

Dokładnie 25 lat temu, 8 lipca 1994 roku, papież Jan Paweł II powołał do istnienia diecezję z siedzibą w Görlitz.

Trzy niemieckie diecezji świętują dzisiaj 25. rocznicę powołania do istnienia. Są to diecezje z siedzibami w Görlitz, Magdeburgu oraz w Erfurcie.

Wszystkie znajdują się w landach należących dawniej w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Podkreśla się często, że diecezje nie powstałyby gdyby nie zjednoczenie NRD i RFN 3 października 1990 roku.

W Görlitz odbyła się z tej okazji konferencja prasowa pod hasłem „Panie, pokaż nam swoje drogi!”, pod którym diecezja ta przeżywa swój jubileusz.

Biskup Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji przypomniał, że św. Jan Paweł II powołując diecezję do istnienia zlecił jej budowę mostów porozumienia z Polską i Polakami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL