Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kowary. Pielgrzymka do Malej Upy przejdź do galerii

Kilkadziesiąt osób modliło się po czesku i po polsku, idąc pieszo na odpust do czeskiego kurortu.

W niedzielę 30 czerwca o godz. 11 sprzed kaplicy pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kowarach wyruszyła piesza pielgrzymka do kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła w Malej Upie. Do niedawna ta leżąca u stóp Śnieżki świątynia była uznawana za najwyżej położony kościół w Czechach. Trasa jest niedługa, bo zaledwie kilkunastokilometrowa, jednak wiedzie przez Przełęcz Okraj, która wznosi się aż na 1050 m n.p.m. Jest to więc bardzo wymagająca wędrówka.

Pielgrzymi na polsko-czeskiej granicy odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne - wszak to od Czechów przyjęliśmy chrzest - a później, schodząc do kościoła odpustowego, modlili się o wiarę dla czeskiego narodu. W kościele pw. Świętych Piotra i Pawła została odprawiona Eucharystia odpustowa, a po niej zebrani zobaczyli przedstawienie teatralne o Matce Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL