Nowy numer 29/2019 Archiwum

Czuję się tu dobrze

O zasiewie Słowa, oporze wobec niego, kryzysie kapłaństwa i stawaniu się chrześcijaninem mówi bp Zbigniew Kiernikowski.

Jędrzej Rams: 28 czerwca mija 5 lat posługi Księdza Biskupa w diecezji. Ile czasu potrzeba było, by zadomowić się w Legnicy?

Bp Zbigniew Kiernikowski: Mogę powiedzieć o sobie, że nie mam zbytniego przywiązania do konkretnego miejsca. Jestem tam, gdzie jestem. Nie mam jakiejś szczególnej nostalgii do miejsc czy też pragnień, żeby być gdzieś indziej. Dlatego od początku czułem się tu dobrze.

Jaka największa radość spotkała biskupa legnickiego w ciągu tych lat posługi na Dolnym Śląsku?

Zawsze raduje mnie głoszenie i przyjmowanie słowa Bożego, gotowość ludzi do wchodzenia w to, co to Słowo niesie. Dla mnie, kapłana, to było i jest bardzo ważne. Od początku kapłaństwa wiedziałem, że moim zadaniem jest siać, ale co się stanie z tym zasiewem – to już nie należy do mnie. Bo nie ja mam władzę nad Słowem. Jednak gdy widzę, że ono pada na podatną glebę, nie mogę się nie radować.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL