Nowy numer 3/2021 Archiwum

Legnica. Nowy akolita!

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski udzielił posługi akolitatu alumnowi Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

W piątek 21 czerwca na Mszy o 18.30 w legnickiej katedrze wspólnota seminaryjna oraz rodzina i znajomi kandydata uczestniczyli w udzieleniu mu posługi akolitatu przez biskupa legnickiego.

Kleryk Krzysztof Borysiewicz pochodzi z parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. Już w szkole średniej interesował się teologią, którą teraz studiuje na specjalizacji kapłańskiej. Gdy był uczniem renomowanego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, dwukrotnie został finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej.

Legnica. Nowy akolita!   - Akolitat oznacza towarzyszenie - mówił biskup legnicki. Maciej Dąbrowski /Foto Gość

– Masz zamiar iść do kapłaństwa, aby nie tylko pozostać w posłudze Bogu w tajemnicy, ale dać się wprowadzić w tajemnicę – mówił w homilii bp Zbigniew.

Legnica. Nowy akolita!   "Przyjmij naczynie z chlebem do sprawowania Eucharystii i tak postępuj, abyś mógł godnie służyć Kościołowi przy stole Pańskim". Maciej Dąbrowski /Foto Gość

W diecezji legnickiej posługa akolitatu udzielana jest również mężczyznom nie przeznaczonym do kapłaństwa, którzy ukończyli stosowny trzyletni kurs i przebyli odpowiednią formację.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama