Nowy numer 3/2021 Archiwum

Legnica. Pierwsi absolwenci franciszkańskiej podstawówki przejdź do galerii

Na osobnej uroczystości żegnano uczniów kończących 8. klasę szkoły podstawowej i 3. klasę gimnazjum.

Franciszkańskie szkoły z Legnicy rok szkolny zakończyły dwukrotnie. 19 czerwca Mszą o 8.00 rozpoczęli uczniowie, którzy kontynuują naukę. Dodatkową uroczystość zorganizowano dzień wcześniej o 16.00 dla absolwentów. Po raz ostatni byli to uczniowie 3. klasy gimnazjum, po raz pierwszy ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu.

Zgromadzonych w kościele pw. św. Jana Chrzciciela przywitał dyrektor szkół, o. Jan Janus OFMConv. Następnie o. Robert Kiełtyka OFMConv, sekretarz prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię, sprawował Eucharystię i wygłosił homilię. Po zakończonej Mszy gościa poproszono o wręczenie świadectw wyróżnionym uczniom, zaś pozostałym rozdali je wychowawcy. Następnie przeniesiono się do szkolnej hali sportowej, gdzie uczniowie i rodzice dziękowali kadrze pedagogicznej. Można też było skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

homilia o. Roberta Kiełtyki OFMConv

Nowa szkoła podstawowa istnieje zaledwie od 2017 roku, ale szybko zapełniła się uczniami dzięki ogromnej popularności i dobrej renomie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu.

– Według moich rodziców ta szkoła była dobrze przygotowana, żeby przyjąć siódme klasy. Teraz też tak uważam, jestem zadowolona – powiedziała Ania Hryńków.

– Słusznie krąży opinia, że ta szkoła jest bardzo sympatyczna i po prostu pozwala się rozwijać, a nauczyciele są wspaniali. Szkoła daje liczne możliwości, można się uczyć wielu języków. Poleciłabym ją innym – mówi Zuzanna Guberska, która edukację chce kontynuować w tutejszym KLO. – Ja wybieram się do innego liceum, ale mam szansę się do niego dostać tylko dzięki temu, że bardzo dobrze tutaj uczą – dopowiada Zuzanna Madejska.

– Podciągnęłam się tu z wielu przedmiotów, z czego bardzo się cieszę, bo miałam braki z przedmiotów ścisłych, a tutaj to nadrobiłam. Skończyłam teraz ósmą klasę i wybieram się tutaj do liceum. Chcę wybrać rozszerzone przedmioty humanistyczne, między innymi historię sztuki – powiedziała Joanna Hołod.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama