Nowy numer 41/2019 Archiwum

Olszyna. Zakończenie roku formacji

Relacja Artura Grabowskiego z parafii pw. św. Józefa w Olszynie.

Eucharystia, adoracja i uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a także pełna młodzieńczej radości, tańca i wdzięczności agapa na łące przy plebanii to najważniejsze punkty zakończenia roku formacyjnego w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. 17 czerwca na „Piknik z Jezusem” ks. proboszcz Bogusław Wolański i ks. wikariusz Jakub Sikorski zaprosili młodzież kl. VI i VII szkół podstawowych, która chętnie odpowiedziała na to zaproszenie, chcąc także w ten sposób dać świadectwo swojej wiary.

„Piknik z Jezusem” zainaugurowała wieczorna Eucharystia, podczas której oprawę muzyczną zapewnił zespół Odnowy w Duchu Świętym z Lubania. Zespół ten prowadził, razem z ks. Jakubem, adorację i uwielbienie po Mszy św. Była to modlitwa pełna łaski i Ducha, tęsknoty za Jezusem, którego każdy pragnął przyjąć jako swego Boga i Pana. Trwanie w obecności Bożej było okazją do przedstawienia swoich trosk, lęków i niepewności, a także nadziei i dziękczynienia Jezusowi „przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu (…), dziękując Bogu Ojcu przez Niego” (por. Kol 3,16-17).

Po błogosławieństwie eucharystycznym ks. Jakub zaprosił uczestników wieczornej modlitwy na agapę. Tam, na łące przy plebanii, nie zabrakło dobrego humoru i świetnej zabawy, której hitem były tańce ewangelizacyjne i karaoke prowadzone przez ks. Jakuba. Natomiast olszyńska wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zadbała o wyśmienity poczęstunek, aby także ciało mogło zostać odpowiednio pokrzepione. Ostatnim punktem pikniku była wspólna modlitwa i rozesłanie wraz z Bożym błogosławieństwem w godzinie Apelu Jasnogórskiego i przy dźwięków dzwonów olszyńskiego, parafialnego kościoła.

Olszyna. Zakończenie roku formacji   Zabawa po modlitwie. Artur D. Grabowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL