Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kierunek - Gietrzwałd!

Pielgrzymi wyruszyli z Lubina w poniedziałek o godz. 12. Do jedynego w Polsce uznanego przez Kościół miejsca objawień Maryi - Gietrzwałdu - planują dotrzeć 27 czerwca.

W poniedziałek 10 czerwca br., czyli w święto NMP Matki Kościoła, z Lubina wyruszyła pierwsza w historii diecezji legnickiej piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu. Na szlak wyszło 12 osób. Grupa ma do pokonania aż 555 km. Do celu dojdą 27 czerwca, czyli w 142. rocznicę pierwszego objawienia Maryi w Gietrzwałdzie.

W chwili publikacji tego tekstu pątnicy dochodzą już do klasztoru benedyktynów w Lubiniu.

- Od lat pielgrzymuję na Jasną Górę i niejako traktuję tamtą pielgrzymkę jako swoisty obowiązek. Tutaj jest to "coś więcej", coś więcej ode mnie dla Maryi - mówi Mirosław Młodecki z Lubina. - Część trasy wiedzie przez Wielkopolskę, obok miejscowości, z których pochodzą moi rodzice. Będę się za nich modlił. Mam za co dziękować Bogu. Grupa jest kameralna, więc mam nadzieję, że to będzie kwestia dwóch, trzech dni i będziemy jak jedna rodzina. Mogłem pojechać samochodem do Gietrzwałdu, ale co to za pielgrzymka? Pielgrzymka jest na piechotę - śmieje się Mirek.

Pielgrzymi przejdą przez 10 sanktuariów maryjnych. - Czuliśmy przynaglenie z strony Matki Bożej, by nie omijać ich, by tak wyznaczyć trasę, aby idąc przez Polskę jak najczęściej modlić się w jej sanktuariach - mówi Piotr Socha, organizator.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL