Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Legnica. Święto 84 uśmiechów przejdź do galerii

Małgorzata i Jarosław Pązikowie otrzymali najwyższe wyróżnienie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Sprawdźcie za co!

W sobotę 1 czerwca, a więc w międzynarodowym Dniu Dziecka w czasie trwającego festynu w Galerii Piastów w Legnicy Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, wręczył odznaczenia „Przyjaciel dziecka” oraz statuetki „Nade wszystko dziecko”. Wśród laureatów znaleźli się Małgorzata i Jarosław Pązikowie.

W uzasadnieniu podkreślano, że małżeństwo od ponad 15 lat prowadzi w Legnicy rodzinę zastępczą o charakterze pogotowia opiekuńczego. Do nich trafiają wszystkie maluchy pozostawione w szpitalu bądź znalezione np. w Oknie Życia. Do tej pory pod ich dachem schronienie znalazło 84 dzieci!

– To wyróżnienie jest znakiem, że robimy coś dobrego dla innych i że to dobro jest dostrzegalne, widoczne. Uhonorowanie naszego małżeństwa bardzo nas uradowało. Chcemy podkreślić, że do tej pory każdy Dzień Dziecka był dla nas wyjątkowy, ponieważ oprócz naszej własnej dwójki dorosłych już dzieci, każdego roku przybywało nam dzieci, o których myśleliśmy tego dnia. 1 czerwca zawsze jest dla nas wyjątkowy, a po tegorocznym uhonorowanie będzie jeszcze bardziej – mówili Gościowi Legnickiemu Małgorzata i Jarosław Pązikowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy