GN 42/2019 Archiwum

Legnica. Święto 84 uśmiechów przejdź do galerii

Małgorzata i Jarosław Pązikowie otrzymali najwyższe wyróżnienie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Sprawdźcie za co!

W sobotę 1 czerwca, a więc w międzynarodowym Dniu Dziecka w czasie trwającego festynu w Galerii Piastów w Legnicy Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, wręczył odznaczenia „Przyjaciel dziecka” oraz statuetki „Nade wszystko dziecko”. Wśród laureatów znaleźli się Małgorzata i Jarosław Pązikowie.

W uzasadnieniu podkreślano, że małżeństwo od ponad 15 lat prowadzi w Legnicy rodzinę zastępczą o charakterze pogotowia opiekuńczego. Do nich trafiają wszystkie maluchy pozostawione w szpitalu bądź znalezione np. w Oknie Życia. Do tej pory pod ich dachem schronienie znalazło 84 dzieci!

– To wyróżnienie jest znakiem, że robimy coś dobrego dla innych i że to dobro jest dostrzegalne, widoczne. Uhonorowanie naszego małżeństwa bardzo nas uradowało. Chcemy podkreślić, że do tej pory każdy Dzień Dziecka był dla nas wyjątkowy, ponieważ oprócz naszej własnej dwójki dorosłych już dzieci, każdego roku przybywało nam dzieci, o których myśleliśmy tego dnia. 1 czerwca zawsze jest dla nas wyjątkowy, a po tegorocznym uhonorowanie będzie jeszcze bardziej – mówili Gościowi Legnickiemu Małgorzata i Jarosław Pązikowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama