GN 38/2020 Archiwum

Podtrzymują kapłańskie dłonie

W kościele św. Jacka, miejscu wydarzenia o znamionach cudu eucharystycznego, spotkali się ci, którzy regularnie modlą się za księży.

Wsobotę 18 maja w legnickim san- ktuarium odbyło się diecezjalne spotkanie członków Apostolatu Margaretka. Jak wspomniał ks. Antoni Pławecki, ich diecezjalny opiekun, takie spotkania w kościele pw. św. Jacka odbywają się co kwartał, a to było dorocznym spotkaniem grup z całej diecezji. Przyjechały na nie osoby m.in. z Bogatyni, Mirska i Lubina.

– Trzeba modlić się za kapłanów. Ja zaczęłam to robić regularnie po powrocie z pielgrzymki do Medjugorie. Na prośbę księdza zorganizowałam tam grupę, która zaczęła modlić się za kapłanów. Co ciekawe, nie znałam i do dzisiaj praktycznie nie znam osób, które wówczas pojechały na pielgrzymkę. Mimo to wiem, że wspólnie modlimy się w tej jednej ważnej intencji. Mamy pod swoją opieką ks. Dariusza Siutę, pracującego obecnie w Siekierczynie – mówiła Teresa Pilipionek z Bogatyni. Centralnym punktem dnia skupienia była Eucharystia, której przewodniczył bp Marek Mendyk.

– Jesteśmy wam wdzięczni za dar serdecznej modlitwy za kapłanów. Bardzo wam dziękujemy! Jesteście rzeczywiście takimi osobami, które podtrzymują kapłańskie dłonie poprzez modlitwy zanoszone do nieba. Dziękuję, bo czas jest szczególny, bo atakowany jest Kościół, atakowani są pasterze. Ta modlitwa za łaską Pana Boga ma szczególny charakter i szczególny wymiar – mówił hierarcha.

Istotą Apostolatu Margaretka jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, co ma być odpowiedzią na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Prof. Louise Ward, zakładając ruch, zainspirowała się życiem Margaret O’Donnell, Kanadyjki, która w wieku 13 lat zaraziła się chorobą Heinego-Medina i do śmierci była sparaliżowana. Swoje cierpienie ofiarowała za kapłanów. Ruch prędko trafił do Europy i rozwija się w wielu krajach świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama