Nowy numer 42/2019 Archiwum

Lubin. Tysiące biegaczy na Biegu Papieskim przejdź do galerii

Wielka rodzinna impreza po raz 6. zagościła w stolicy polskiej miedzi.

Blisko 2 tys. osób wzięło udział w głównym biegu odbywającego się w ramach VI Biegu Papieskiego w Lubinie. Start i meta umieszczone były przy oraz w hali Regionalnego Centrum Sportowym.

Od południa 11 maja przy hali odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży. Główny bieg rozpoczął się o godzinie 18.18, a więc godzina nawiązywała do dnia urodzin św. Jana Pawła II, tj. 18 maja. Biegacze mieli do pokonania 5000 metrów. Pierwszy z nich zameldował się na mecie już po 15 minutach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora jednakowe białe koszulki. To w nich startowali.

Bieg Papieski jest jednym z dwóch największych wydarzeni biegowych w Lubinie w ciągu roku. Tym drugim jest Bieg Barbórkowy, jednak w nim biorą udział bardzo licznie zawodowi i półzawodowi biegacze. Bieg Papieski jest bardziej rodzinny i amatorski, co było widać na starcie, gdzie obok siebie stały nieraz całe rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL