Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Pamięć o ks. Adamie

Po raz 15. mieszkańcy Zagrodna, Warty Bolesławieckiej i Chojnowa spotkali się 2 maja pod krzyżem w Wilczym Lesie.

Krzyż znajduje się co prawda w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Okmianach, lecz administracyjnie leży na styku trzech wspomnianych gmin. Spotkanie zawsze ma charakter patriotyczny i religijny. Tak było i tym razem. Na uroczystości przyjechała kompania honorowa z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, były Apel Poległych i modlitwa Litanią Loretańską. Podniosły nastrój obecny był też podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu w grudniu zeszłego roku ks. Adamowi Terleckiemu.

To on przed ponad 20 laty był inicjatorem budowy wielkiego krzyża w Wilczym Lesie. 32-metrowa konstrukcja, powstała z myślą o jubileuszu 2 tys. lat chrześcijaństwa, na trwałe wpisała się w krajobraz wzgórz górujących nad pobliską autostradą A4, Chojnowa i Bolesławca. – To wyjątkowy festiwal. Z jednej strony dlatego, że jest to jego 15. edycja, z drugiej dlatego, że ciebie, drogi Adasiu, już z nami nie ma. Mam nadzieję, że odsłaniając tę tablicę, sprawimy, że pamięć o tobie nie minie – mówił Mirosław Haniszewski, wójt gminy Warta Bolesławiecka.

– Dla mnie jest to pierwszy festiwal, ponieważ pracuję tutaj od niedawna, jednak dla wielu z was jest to kolejne takie wydarzenie. Cieszę się, że nadal będzie ono nas łączyć. Krzyż stoi w takim miejscu, że niejako geograficznie „wymusza” tę jedność. Cieszę się, że nasz festiwal jest takim naturalnym „przedłużeniem” jego obecności – mówił ks. Przemysław Durkalec, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Okmianach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy