Nowy numer 47/2020 Archiwum

Za nauczycieli i uczniów

W kościele pw. św. Jana Chrzciciela modlono się o budowanie mostów między różnymi zwaśnionymi stronnictwami 
w Polsce.

We wtorek wielkanocny o 18.30 w ko-
ściele ojców franciszkanów rozpoczęła się Eucharystia, m.in. w intencji pojednania w naszym narodzie. Choć każdego 16. dnia miesiąca w tej świątyni odprawiana jest Msza za Ojczyznę, to emocje związane z powszechnym strajkiem w edukacji sprawiły, że o. Jan Janus OFM Conv, proboszcz wspólnoty, postanowił zaprosić legniczan do wspólnej modlitwy już po Świętach Wielkanocnych.


– Myślę, że pomysł, by modlić się za naszą ojczyznę, a szczególnie o jedność między nami, to była dobra decyzja. Wpadłem na to już 3 lata temu, gdy w oświacie dokonywała się reforma. Było sporo niepokojów wśród nauczycieli, np. o zatrudnienie. Teraz wróciła do mnie ta myśl, bo przecież ta grupa społeczna jest bardzo ważna – zarówno w wymiarze indywidualnym, dla każdego z nas, jak i w wymiarze naszej ojczyzny. Stąd zaproszenie i apel o modlitwę – mówił proboszcz.
Msza zgromadziła wielu legniczan, także nauczycieli.

– Myślę, że ta sprawa leży na sercu wielu osobom. Konflikt wśród nauczycieli dotyka mnie osobiście, ponieważ moi rodzice byli nauczycielami. Myślę, że Msza św. i modlitwa mogą tylko pomóc. Nie wiem, czy w jednej ławce zasiądą osoby patrzące w odmienny sposób na strajk w oświacie. Wspaniale, gdyby tak byłoby, bo wierzę, że kościół jest miejscem dla każdego – mówił Andrzej Lorenc, legniczanin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama