Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szklarska Poręba. Wandale spalili harwestera

W Nadleśnictwie Szklarska Poręba nieznani sprawcy zniszczyli dwie maszyny, przy pomocy których czyszczono las z wiatrołomów.

Jak informują leśnicy z Nadleśnictwa Szklarska Poręba, dwie maszyny zostały zniszczone przez wandali. Harwester spłonął całkowicie, a forwarder uległ nadpaleniu. Sprawcy oblali pojazdy ropą i podpalili, a na pobliskim drzewie przybili tekturę z napisami: "Zielony Front" oraz "Za niszczenie lasu, starych ścieżek i dróg wycofajcie się!".

Do zdarzenia doszło w lesie, gdzie pracownicy firmy czyścili las z wiatrołomów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, operatorów maszyn nie było przy zdarzeniu. Maszyny warte były ponad milion złotych. Na szczęście sam las nie zajął się od płomieni palącej się maszyny.

- Ktoś musiał obserwować pracowników i wiedział, o której godzinie skończyli pracę. Na miejsce, gdzie stały maszyny, przyjechał przygotowany - z ropą i kartonem, na którym napisał swój list - mówi Jerzy Majdan, nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Sprawą zajmuje się policja z Jeleniej Góry. To niepierwsze takie zdarzenie w okolicznych lasach. Już wcześniej się zdarzało, że nieznani sprawcy uszkadzali zaparkowane w nocy w lesie maszyny: przecinali kable hydrauliczne, wybijali szyby, próbowali podpaleń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL