Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kto pojedzie do Sochaczewa?

W Bolesławcu ministranci grali o miano najlepszej drużyny LSO naszej diecezji.

W sobotę 6 kwietnia do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu zjechało kilkudziesięciu chłopaków, z których każdy miał ten sam cel – wygrać dwa mecze, zdobyć tytuł mistrzowski i uzyskać bilet na ogólnopolski turniej ministrantów i lektorów w piłce nożnej halowej.

Dlatego nikt nie odstawiał nogi. Każdy mecz, a nawet każda bramka mogły zdecydować o zwycięstwie albo porażce. Tak było chociażby w przypadku spotkania w najmłodszej grupie, gdzie drużyna z Krzeszowa podejmowała Nowogrodziec. Tym pierwszym wystarczał remis, by odnieść ostateczne zwycięstwo, ale to piłkarze z Nowogrodźca zdobyli gola i zostali zwycięzcami całego turnieju. Zdarzały się jednak i takie mecze, w których lepsza drużyna strzeliła kilkanaście bramek więcej niż przeciwnicy.

– Poziom był wysoki, ale wiemy, że w finale w Sochaczewie będzie jeszcze wyższy. Jednak pojedziemy tam z takim samym nastawieniem jak do Bolesławca, czyli dla frajdy, a nie po wyniki. Szanujemy każdego przeciwnika, bo wiemy, że nie jesteśmy faworytami – mówili Radek i Hubert z Raszówki. Zwycięzcy pojadą teraz do Skierniewic i Sochaczewa, gdzie na początku maja odbędą się mistrzostwa ogólnopolskie służby liturgicznej o Puchar „Króluj nam, Chryste”.


Miejsca na podium

Grupa ministrantów:

I – parafia pw. Świętych Piotra i Pawła w Nowogrodźcu

II – parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie

III – parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Ulesiu

Grupa młodszych lektorów:

I – parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Raszówce

II – parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie

III – parafia pw. Stygmatów św. Franciszka w Tomisławiu

Grupa lektorów:

I – parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze

II – parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie

III – parafia pw. Świętych Piotra i Pawła w Nowogrodźcu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL