Nowy numer 42/2019 Archiwum

Medalierskie rozmowy

W Legnicy można oglądać wystawę medali poświęconych św. Janowi Pawłowi II.

Ekspozycja nosi tytuł „Życie zadane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II”.

Organizatorem wystawy jest kolekcjoner Bernard Adamowicz, który już po raz trzeci przygotowuje w legnickim muzeum wystawę poświęconą pontyfikatowi Karola Wojtyły. Na ekspozycji można zobaczyć prace prawie 50 artystów, którzy włączyli się do inicjatywy B. Adamowicza, a wśród nich dzieła przedstawicieli medalierstwa znanych już z poprzednich wystaw w Muzeum Miedzi – Magdaleny Dobruckiej, Czesława Dźwigaja czy Józefa Stasińskiego.

– Jan Paweł II traktował życie jako coś, co najpierw zostaje dane, a później staje się zadaniem. Dopiero takie rozpoznanie życia umożliwia podjęcie go w sposób odpowiedzialny i twórczy, a zarazem pozwala odkryć jego znaczenie. Sztuka potwierdza swoją wyjątkową rolę we współtworzeniu kultury, przestrzeni, w której żyjemy, z której czerpiemy i którą równocześnie swoim życiem budujemy, stając wobec najważniejszych pytań i problemów, jakie przynosi w sobie życie – tłumaczy Bernard Adamowicz. Wystawa będzie czynna do 30 czerwca. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL