Nowy numer 42/2019 Archiwum

Legnicka EDK za nami

Kilkadziesiąt osób pokonało trasę z Wojcieszowa do Legnicy w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Zanim wyruszyli, spotkali się na Eucharystii w sanktuarium Matki Bożej Wojcieszowskiej. Specjalnie dla uczestników EDK ks. Piotr Sikora, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie, przesunął o godzinę rozpoczęcie liturgii. Można więc powiedzieć, że tym samym cała miejscowa wspólnota włączyła się w organizację Drogi Krzyżowej. Ksiądz Piotr w kazaniu mocno podkreślał wartość przyjęcia krzyża, którym często jest nasze życie. Zakończeniem liturgii było błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego i możliwość ich ucałowania.

Trasa EDK z rejonu Legnica to prawie 50 km w ciemności, ciszy, modlitwie. Pątnicy ruszali w drogę, gdy na termometrach było aż 14 stopni Celsjusza. To diametralnie różne warunki od tych, które natura zafundowała przed rokiem, gdy nadciągnęła śnieżyca utrudniająca pokonanie trasy. Ale nie oznacza to, że było łatwo.

- Ruszyłam, ponieważ chcę podjąć to wyzwanie. Chcę zobaczyć, jak to jest. Życie nie jest łatwe, łatwo też nie miał Jezus idący na Golgotę. Idę i proszę Go, by był ze mną. Niosę swoje osobiste intencje. Bardzo się bałam ruszyć. Jest to niesamowite wyzwanie, podejmuję je dla siebie, dla moich dzieci. Chcę dojść, przeżyć coś po drodze, może coś poukładać i od dzisiaj być lepszą Asią - mówi Joanna z Jeleniej Góry.

Pierwsi uczestnicy ruszyli ok. 20.15, by ok. 6.00 rano stanąć przed drzwiami kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy. Każdy mógł oddać cześć relikwiom Krzyża Świętego znajdującym się w tej świątyni.

- Cieszę się, że jestem tutaj, chociaż nie udało mi się pokonać całej trasy. Ruszyłem w drogę z postanowieniem, by zrobić pewne porządki z sobą. Chciałem przeżyć coś, co przeżywał Chrystus, oczywiście na takim poziomie, na jakim ja, po ludzku, mogę przeżyć. Coś takiego się stało na ok. 20. kilometrze, gdy bardzo mocno odczułem ból, zmęczenie, kryzys. Przyszła pokora. Otworzyło to moje oczy na to, co mam w środku. Było ciężko. Ale warto było, naprawdę polecam - mówi Adam z Lubania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL