Nowy numer 41/2019 Archiwum

Legnicka Rada Katolików ws. tzw. karty LGBT+

Rada Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim przedstawiła swoje stanowisko na temat tzw. karty LGBT+ podczas specjalnego briefingu.

W środę 3 kwietnia w auli im. ks. Marka Adaszka w Wyższym Seminarium Duchowym odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim z dziennikarzami.

Stanisław Potycz (przewodniczący), Rafał Ślusarz (senator RP, wiceprzewodniczący rady) oraz dr Zbigniew Rudnicki (członek rady) zaprezentowali dziennikarzom dokument „Stanowisko Rady Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim w sprawie wprowadzenia tzw. Karty dla osób homoseksualnych”.

– Wiemy, że Episkopat Polski odniósł się już w swoim oświadczeniu do tej sytuacji w Warszawie. Nasze stanowisko jest stanowiskiem osób świeckich. Uważamy, że mamy prawo, a nawet obowiązek stworzyć taki dokument. Jako świeccy niekiedy patrzymy inaczej na konkretne sytuacje niż osoby duchowne. I [nasze zdanie] też jest cenne – mówił Stanisław Andrzej Potycz.

Jednostronicowe oświadczenie zostało podzielone przez autorów na argumenty z wymiarów: antropologiczno-religijnego, społecznego, wychowawczego i prawnego. Autorzy punkt po punkcie wykazują w nim według nich krzywdzące konsekwencje dla dzieci wynikające z niekonsekwencji, działania wbrew polskiej konstytucji, wkraczania w kompetencje rodziców.

– My, świeccy, powinniśmy nie chować się za plecami Episkopatu Polski, ale powinniśmy mówić i pokazywać, jak katolik [powinien odbierać] takie działania, jak te w Warszawie. Płyną sygnały, że włodarze niektórych większych miast w Polsce będą chcieli wprowadzać podobne karty. Mamy nadzieję, że takimi deklaracjami, czyli po prostu uświadamianiem ludzi co do sedna problemu, sprawimy, że radni w poszczególnych samorządach nie będą skłonni do popierania tego typu działań. Wierzymy, że zahamujemy takie zapędy – mówił Rafał Ślusarz.

Do pobrania treść stanowiska TUTAJ.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL