Nowy numer 14/2020 Archiwum

Krzeszów otwiera nowy sezon turystyczny

Diecezjalne sanktuarium Matki Bożej Łaskawej zaprasza w swoje progi.

W krzeszowskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej "sezon na modlitwę" trwa cały rok. Inaczej jest jednak z sezonem turystycznym. Większa liczba turystów pojawia się pod koniec kwietnia i taki stan utrzymuje się aż do końca października.

Administratorem pocysterskiego opactwa jest fundacja Europejska Perła Baroku. Jej przedstawiciele na specjalnej konferencji prasowej opowiedzieli, co planują na rozpoczynający się niebawem sezon.

Już w kwietniu odbędą się spektakle teatralne "Bolko Świdnicki: Mały-Wielki Książę", organizowane razem z wałbrzyskim Teatrem Lalki i Aktora. Widowiska odbędą się 12 i 13 kwietnia. Jak podkreślają przedstawiciele EPB, dzięki wsparciu MKiDN wstęp na wydarzenie jest zupełnie bezpłatny (szczegóły w Biurze Obsługi).

Wraz z długim weekendem majowym rusza w pełni sezon turystyczny. Od tego momentu otwarte zostaną dla zwiedzających klasztorne podziemia, strychy i inne obiekty w ramach trasy rozszerzonej - ta trasa funkcjonuje w weekendy (od maja do października). Na co dzień natomiast można zwiedzać trasę podstawową obejmującą kościół klasztorny, kościół pw. św. Józefa, teren klasztornego cmentarza, Mauzoleum Piastów Śląskich i kaplicę Marii Magdaleny. Trasy, jak i infrastruktura turystyczna mają się w najbliższych latach zmieniać i mają zostać rozbudowane, nie tylko o dodatkowe multimedia, ale także o kolejne obiekty.

Już teraz można zapisać sobie w kalendarzu wydarzenia muzyczne, jakie odbędą się w tym roku w Krzeszowie. Będzie to chociażby Festiwal Piosenki, który w tym roku rozszerzył się o dodatkowe wydarzenia. Planowane są trzy przeglądy muzyczne połączone z warsztatami - osobno dla dzieci (12 października), młodzieży (11 maja) i seniorów (5 października). W trakcie realizacji są także koncerty kameralne (m.in. w Mauzoleum Piastów Śląskich i w Klasztornych Podziemiach) oraz dwa koncerty dużych marek artystycznych - nazwy zespołów będą podawane w najbliższym czasie.

Standardowo w lipcu i sierpniu odbędzie się 11. edycja letnich koncertów organowych "Muzyka Dawnych Mistrzów". Ponadto fundacja zaprasza po raz szósty na Zjazd Motocyklowy i Wielki Piknik Patriotyczny (12 maja) oraz na największe wydarzenie odbywające się w regionie, czyli Wielki Odpust Krzeszowski (15 sierpnia).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama