Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowi szafarze Komunii Świętej przejdź do galerii

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski udzielił błogosławieństwa do posługi nowym szafarzom w diecezji.

W sobotę 23 marca br. w legnickiej katedrze bp Kiernikowski pobłogosławił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Tym samym w kilkunastu parafiach naszej diecezji przybyło świeckich mogących pomagać proboszczom w udzielaniu Komunii św. podczas liturgii albo zanosząc ją chorym.

- Zanosząc Jezusa Chrystusa pod postacią chleba czy też podając kielich z Jego krwią, będziecie się łączyć z tą tajemnicą Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie wszelki ludzki grzech. Przyjął grzech, chociaż sam nie popełnił żadnego błędu czy grzechu. Jezus utożsamił się z marnotrawnym synem. Wy będziecie posługiwać tej tajemnicy, podając Ciało i Krew Jezusa. Życzę wam, byście posługując tej tajemnicy, sami dobrze, mocno i głęboko wnikali w tę prawdę. Wasza posługa jest związana z pokornym dawaniem siebie do dyspozycji. Bycia tam, gdzie trzeba. Według uznania duszpasterzy. Szczególnie zanosząc Komunię św. osobom chorym - mówił bp Kiernikowski.

Nowi szafarze pochodzą m.in. z Rudnej, Olszyny, Nowogrodźca, Legnicy, Jeleniej Góry, Jawora i Polkowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL