Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ewakuacja w Bolesławcu

Służby ewakuowały część mieszkańców wokół ul. Staroszkolnej. Saperzy będą usuwać znalezione tam niewybuchy.

W czwartek 21 marca na terenie Bolesławca przy ul. Staroszkolnej (dawny Dworzec Wschodni) znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Odkryto je podczas prac ziemnych na miejscu budowy. Starszy chorąży sztabowy Radosław Mazur z 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca informuje, że jest to osiem pocisków artyleryjskich, a także dwa granaty moździerzowe i trzy zapalniki.

Prace patrolu saperskiego mogą się rozpocząć dopiero po zakończeniu ewakuacji mieszkańców w promieniu 1,5 km od miejsca znalezienia pocisku. Ta rozpoczęła się po godzinie 15.00. Zamknięto też pobliski basen "Orka". Podczas akcji wydobywania niewybuchów ewakuowani mieszkańcy będą przebywali w sali gimnastycznej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 na ul. Jana Pawła II w Bolesławcu.  

Policja prosi o bezwzględne stosowanie się do komunikatów przekazywanych przez funkcjonariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL