GN 42/2019 Archiwum

Cel: Niedziela Palmowa

W Legnickiej Kurii Biskupiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której kapłani odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży opowiedzieli o najbliższych planach.

Obejmują one głównie czas Wielkiego Postu. Część inicjatyw już trwa, jak chociażby ta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o nazwie Modlitewny Flashmob.

Jest to codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji nienarodzonych dzieci, które są zagrożone zabójstwem w łonie matki. Rozpoczęła się ona w Środę Popielcową i potrwa do Niedzieli Palmowej. O jej przebiegu opowiadał ks. Tomasz Pązik, asystent KSM Diecezji Legnickiej. Z kolei ks. Przemysław Superson, duszpasterz młodzieży, zwrócił uwagę na wydarzenia, które odbywać się będą tuż przed Niedzielą Palmową lub będą miały miejsce samego 14 kwietnia.

– Chcemy zachęcić młodych do dobrego przygotowania się do przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkanocnych. Dlatego zapraszamy ich do wzięcia udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który wypada w Niedzielę Palmową. Od kilkunastu lat nasza młodzież gromadzi się tego dnia na jednym wielkim diecezjalnym spotkaniu. W tamtym roku odbyło się ono w hali widowiskowej przy ul. Lotniczej w Legnicy. Wracamy tam 14 kwietnia, by świętować pod hasłem: „Oto Ja”. Nawiązuje ono do słów użytych podczas ŚDM w Panamie: „Oto Ja służebnica Pańska” – opowiadał kapłan. Uwielbienie w Niedzielę Palmową w Legnicy będzie powiązane z warsztatami muzycznymi, które od 12 do 14 kwietnia poprowadzą znani w diecezji muzycy – Hubert Kowalski i Paweł Bębenek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama