Nowy numer 42/2019 Archiwum

Młodzież u pacjentów ZOL

Uczniowie "Śniadeckich" z Jeleniej Góry odwiedzili chorych z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego.

Młodzież z jeleniogórskiego III Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Jędrzeja Śniadeckiego odwiedziła pacjentów i personel Zakładu Opieki Leczniczej w Jeleniej Górze, prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej. Wizyta miała miejsce 15 marca, a więc miesiąc po Międzynarodowym Dniu Chorego, który przypada 12 lutego. Ponieważ wtedy panowała grypa i większość szpitali oraz ośrodków opiekujących się chorymi i starszymi wstrzymała możliwość odwiedzin, młodzież pojawiła się w murach ZOL-u przy uli. St. Żeromskiego dopiero w marcu.

- Od 8, a może nawet 9 lat przychodzimy do ZOL-u z naszym szkolnym wolontariatem. Mamy w szkole klasę psychologiczną. Gdy ta powstawała kilka lat temu, postanowiłam, że będę zabierała jej uczniów do różnych instytucji, np. do domu dziecka i zakładów opiekuńczych. To robi duże wrażenie na uczniach. Spotykają się z innym wymiarem życia - mówi Bożena Fijałkowska, pedagog.

Młodzi zaśpiewali pacjentom kilka piosenek, zagrali na skrzypcach kilka utworów, a na koniec poczęstowali wszystkich słodkim co nieco. - Takie spotkania poruszają moje serce. Ale jest też radość, jak wtedy, gdy zobaczyłam, jak radośnie pacjenci reagują na nasze śpiewy - mówi Ewelina z "Śniadeckich". Jej koleżanka Nikola zna jeleniogórski ZOL, ponieważ przez pewien czas przebywała tam jej prababcia. - Mam sentyment do tego miejsca. Po śmierci prababci przez jakiś czas nie miałam powodów, by tu przychodzić. Ale od jakiegoś czasu jestem w wolontariacie i w ramach jego zaangażowania przyszłam tu już po raz trzeci - mówi Nikola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL