GN 42/2019 Archiwum

Znamy logo tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej!

Jako pierwsi prezentujemy hasło i logo Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

W tym roku wyruszy ona z Legnicy 29 lipca, a dojdzie na Jasną Górę 7 sierpnia. Pątników będą prowadziły słowa: „Idziemy w mocy Ducha Chrystusowego”.

Jak mówi ks. Mariusz Majewski, program rozważań tych rekolekcji w drodze oparto o nowennę, która miała przygotować naród do 1000. rocznicy chrztu Polski. Stworzył go sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

- Są sygnały, że w tym roku może dojść do beatyfikacji kardynała, tym bardziej więc przez hasła poszczególnych lat Wielkiej Nowenny oraz cytaty z dzieł kardynała chcemy poznać jego samego oraz jego nauczanie. Wielu wie, że była taka postać, ale jego nauczenie jest nieznane - mówi ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Każdy dzień będzie posiadał swój temat, np. "Wierność Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom", "Małżeństwo - sakrament wielki w Kościele", "Młodzież wierna Chrystusowi". Do tego każdego dnia pielgrzymi będą poznawali cytaty z dzieł sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, np. "Polaków nie zdobywa się groźbą, ale sercem" czy też "Orły to wolne ptaki, szybują wysoko, nie pełzają po ziemi".

Chcecie trochę powspominać? Zapraszamy na stronę Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama