Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zapisz się na legnicką EDK!

Kolejny raz Ekstremalna Droga Krzyżowa przejdzie między Wojcieszowem a Legnicą.

W Środę Popielcową ruszyły zapisy w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych.

W diecezji legnickiej w tym roku będą dwie takie trasy.

Pierwsza z nich ma już kilkuletnią tradycję. Jej początkiem jest sanktuarium Matki Bożej Wojcieszowskiej w Wojcieszowie, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego. Końcem trasy jest zaś legnicka świątynia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie również znajdują się relikwie Krzyża Świętego. Uczestnicy będą mieli do pokonania aż 46 km.

Ta EDK jest zaplanowana na 5 kwietnia. O godz. 19 w Wojcieszowie rozpocznie się Eucharystia, po której uczestnicy będą mogli ucałować relikwie Krzyża i ruszyć w trasę. Szczegóły na stronie EDK - LEGNICA (tutaj).

Druga trasa w diecezji legnickiej poprowadzona została po raz pierwszy. Jej patronem jest św. Sebastian. Początek trasy został wyznaczony w kościele pw. św. Barbary w Polkowicach, a meta w sanktuarium w Grodowcu (diecezja zielonogórsko-gorzowska). Uczestnicy będą mieli do pokonania 42 km. Wydarzenie zaplanowano na 12 kwietnia. Więcej szczegółów tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL