Nowy numer 42/2019 Archiwum

Co serce nam przyniosło

Przy parafii pw. św. Jacka Odrowąża, w miejscu wydarzenia o znamionach cudu eucharystycznego, uczono się wielbić Boga.

Wsobotę 2 marca w Szkole Podstawowej nr 1, znajdującej się tuż przy sanktuarium św. Jacka na legnickim Zakaczawiu, odbyła się konferencja poświęcona modlitwie uwielbienia. Wśród prelegentów znaleźli się liderzy katolickich wspólnot, których charyzmatem jest wielbienie Boga.

– Parafia, w jakiej dokonał się cud eucharystyczny, jest najlepszym miejscem na taką konferencję. Kiedy uświadamiam sobie, że jest tu obecne serce Jezusa, które jest w stanie największego aktu miłości, czyli oddawania życia, to nie ma na to innej odpowiedzi niż uwielbienie. Usta same rwą się do chwalenia Boga, a czasami wręcz zamilkną w podziwie adoracji... Czasami z rękami podniesionymi do góry, czasami na kolanach w ciszy. Wszystko z radości z wyzwolenia, jakie to serce nam przyniosło – mówi ks. Marcin Mekwiński ze Wspólnoty Katolickiej Agalliasis. Oprócz konferencji był czas na Eucharystię oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Do uczestników zwrócili się m.in. ks. Mariusz Rosik, wybitny biblista z Wrocławia, Wiesław Jadczuk ze wspólnoty Dom Boży czy ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii pw. św. Jacka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL