Nowy numer 39/2023 Archiwum

To będzie wielbienie na Zakaczawiu

W najbliższą sobotę przy sanktuarium św. Jacka w Legnicy, miejscu cudu eucharystycznego, odbędzie się wielkie wielbienie Boga.

Wydarzenie będzie miało miejsce w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Kamienna 20A). Zacznie się o  9.00, a zakończy być może nawet o 21. Być może, ponieważ ostatnim punktem programu, po Eucharystii która rozpocznie się o 18.00, będzie wielbienie Boga w sanktuarium. To trochę zapewne potrwa. A co będzie się działo od 9.00?

- Będziemy mieli wspaniałych i wyjątkowych gości. Każdy z nich jest liderem i spełnia się w głoszeniu chwały Boga. Obok samego faktycznego wysławiania Pana tańcem, śpiewem czy modlitwą, kładziemy nacisk na konferencje o chwale Boga. Te skierują do nas m.in. ks. Mariusz Rosik, wybitny biblista z Wrocławia, Wiesław Jadczuk w wspólnoty Dom Boży czy też ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii pw. św. Jacka. Ten ostatni będzie mówił do nas o mocy wielbienia w oparciu o moc płynącą z adoracji Najświętszego Sakramentu – mówi Anna Kazik, współorganizatorka wielbienia.

Podobne wydarzenia miały już miejsce w parafii pw. św. Jacka. Zawiązała się nawet wspólnota, której członkowie pragną uczyć się przeżywania wiary właśnie w ten sposób.

- Ludzie mają głód chwalenia Boga. To jest pewna nowość w Polsce a na pewno w Legnicy. W ludziach jest ogromne pragnienie, wręcz takie ogromny głód dziękowania Bogu, zwłaszcza, gdy jest trudno. Gdy wchodzimy w tę rację wielbienia Boga zawsze, wszędzie i za wszystko, wówczas nasze serce się otwiera, by wierzyć, że wszystko jest po coś. Z wszystkiego wydobędzie dobro. Jak z nawigacją w samochodzie, gdy jedziemy i pomylimy drogę, ona znajdzie zaraz nową, by pojechać tak jak trzeba – mówi Anna Kazik.

To będzie wielbienie na Zakaczawiu   Kliknij i zobacz plakat wydarzenia mat. org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast