Zasłuchani w Słowo

Niemalże w przeddzień wizytacji kanonicznej w Dekanacie Lubań bp Zbigniew Kiernikowski zaprosił duszpasterzy i przedstawicieli Rad Parafialnych na uroczystą celebracje Słowa Bożego.

Jak podkreślił w czasie katechezy biskup legnicki, wspólnota ludu Bożego jest owocem głoszenia kerygmatu, czyli prawdy o Jezusie Chrystusie Umarłym i Zmartwychwstałym.

- Wspólnota ta, to ci którzy uwierzyli w Ewangelię. Uwierzyli, że Jezus jest Panem i Mesjaszem - mówił Zbigniew Kiernikowski.

To z kolei, jak przypomniał uczestnikom spotkania fragment Dziejów Apostolskich, niesie ze sobą wezwanie do nawrócenia, przyjęcia Dobrej Nowiny i dawania świadectwa. O tym mówiło również czytanie z Listu św. Pawła do Kolosa, aby prawda Ewangelii stawała się centrum każdej wspólnoty parafialnej.

Na zakończenie spotkania małżeństwo Magdaleny i Krzysztofa, parafian z Olszyny, z okazji przypadających niedawno imienin bp. Zbigniewa, złożyło gościowi serdeczne życzenia w imieniu całej dekanalnej wspólnoty.

Celebrację Słowa Bożego zakończyła agapa, a rozmowy przy domowych wypiekach, ciepłej kawie i herbacie pobudzały do dalszej refleksji nad Bożym Słowem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..