Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zasłuchani w Słowo

Niemalże w przeddzień wizytacji kanonicznej w Dekanacie Lubań bp Zbigniew Kiernikowski zaprosił duszpasterzy i przedstawicieli Rad Parafialnych na uroczystą celebracje Słowa Bożego.

Jak podkreślił w czasie katechezy biskup legnicki, wspólnota ludu Bożego jest owocem głoszenia kerygmatu, czyli prawdy o Jezusie Chrystusie Umarłym i Zmartwychwstałym.

- Wspólnota ta, to ci którzy uwierzyli w Ewangelię. Uwierzyli, że Jezus jest Panem i Mesjaszem - mówił Zbigniew Kiernikowski.

To z kolei, jak przypomniał uczestnikom spotkania fragment Dziejów Apostolskich, niesie ze sobą wezwanie do nawrócenia, przyjęcia Dobrej Nowiny i dawania świadectwa. O tym mówiło również czytanie z Listu św. Pawła do Kolosa, aby prawda Ewangelii stawała się centrum każdej wspólnoty parafialnej.

Na zakończenie spotkania małżeństwo Magdaleny i Krzysztofa, parafian z Olszyny, z okazji przypadających niedawno imienin bp. Zbigniewa, złożyło gościowi serdeczne życzenia w imieniu całej dekanalnej wspólnoty.

Celebrację Słowa Bożego zakończyła agapa, a rozmowy przy domowych wypiekach, ciepłej kawie i herbacie pobudzały do dalszej refleksji nad Bożym Słowem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL