Nowy numer 15/2024 Archiwum

Bieg Piastów rozpoczęty

Rodzinna Jedenastka ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej zainaugurowała dziś 43. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego.

Na starcie tego wyjątkowego biegu stanęło 476 osób, reprezentujących całe rodziny, często wielopokoleniowe. Najszybsi okazali się państwo Skowronowie, których do zwycięstwa w klasyfikacji najszybszych rodzin poprowadził Michał. On też wkrótce będzie reprezentował Polskę na Uniwersjadzie.

Wśród kobiet triumfowała Dorota Kuźma, dla której było to pierwsze zwycięstwo w biegu narciarskim (w 2018 r. wygrała Rowerowy Bieg Piastów na dystansie mega). Oboje chwalili świetnie przygotowane, szybkie trasy oraz niezależne od organizatorów - znakomitą pogodę i niezapomniane widoki.

W pięknej scenerii Gór Izerskich biegacze dali z siebie wszystko. Jak na przykład Tadziu Wójcicki (rocznik 2013), który samodzielnie pokonał całą trasę w 2 godz. 11 minut. O ponad godzinę krócej biegł Walter Judka (rocznik 1943) - legenda Jakuszyc, jedyny uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów. Jak zwykle, stawił się na starcie z synami, synową i wnuczkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy