Nowy numer 41/2019 Archiwum

Przypadku w życiu nie ma

Parafia katedralna zorganizowała zabawę dobroczynną, z której dochód trafi do chorującego 4-latka.

W sobotę 16 lutego w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II odbył się wielki bal karnawałowy. Jego organizatorem była parafia katedralna pw. Świętych Piotra i Pawła z Legnicy.

Do zabawy dało się zaprosić prawie 150 osób. Część z nich to członkowie chóru katedralnego, część to uczestnicy cotygodniowych dancingów dla seniorów odbywających się w tym miejscu, a także młodzież z duszpasterstwa akademickiego oraz parafianie. Obok samej zabawy ideą przewodnią spotkania było finansowe wsparcie 4-letniego Michałka Fabia z Wadowic, który ma wrodzoną łamliwość kości typu III, postępująco-deformującą. Więcej o pomyśle mówił na początku zabawy ks. Robert Bielawski.

– Trafiłem na prośbę o wsparcie i skontaktowałem się z mamą Michałka. Ona bardzo się zdziwiła, że ktoś z tak daleka chce im pomóc. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że warto to zrobić. Przypadku w życiu nie ma. Parafia jest pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła, a odpust przypada 29 czerwca. Później się okazało, że Michałek urodził się właśnie 29 czerwca! – mówił ks. Robert. Po opublikowaniu artykułu z zabawy na stronie „Gościa Legnickiego” mama Michałka napisała do ks. Roberta, że faktycznie przypadki nie istnieją. Okazało się, że dwaj rehabilitanci Michałka mają na imię Piotr i Paweł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL