Nowy Numer 38/2020 Archiwum

O prawdzie i kulturze

- Człowiek nie jest bytem nieprzewidywalnym w świecie chaosu, choć czuje w sobie egzystencjalny niepokój - mówił ks. dr hab. Bogusław Drożdż w swoim wykładzie o kulturze harmonijnego życia.

- Jeśli tak, to tutaj otwiera się przestrzeń religijna, która bytowo konstytuuje człowieka, który chce żyć wiecznie. Pytanie o prawdę religijną stanowi fundament wszystkich pytań o prawdę, także tych najbardziej szczegółowych. To istotne stwierdzenie wymaga jednak indywidualnej refleksji, dlatego, że dążenie do prawdy jest sposobem rozwiązywania wszelkich problemów - zapewnił prelegent.

Ks. prof. PWT dr hab. Bogusław Drożdż jest kierownikiem Katedry Nowej Ewangelizacji Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy poprzedziła Msza św. odprawiona w intencji wykładowców wspierających swoją posługą intelektualną działalność duszpasterstwa, aby Jezus im błogosławił, a Maryja otaczała ich swoją opieką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama