Nowy numer 42/2019 Archiwum

O prawdzie i kulturze

- Człowiek nie jest bytem nieprzewidywalnym w świecie chaosu, choć czuje w sobie egzystencjalny niepokój - mówił ks. dr hab. Bogusław Drożdż w swoim wykładzie o kulturze harmonijnego życia.

- Jeśli tak, to tutaj otwiera się przestrzeń religijna, która bytowo konstytuuje człowieka, który chce żyć wiecznie. Pytanie o prawdę religijną stanowi fundament wszystkich pytań o prawdę, także tych najbardziej szczegółowych. To istotne stwierdzenie wymaga jednak indywidualnej refleksji, dlatego, że dążenie do prawdy jest sposobem rozwiązywania wszelkich problemów - zapewnił prelegent.

Ks. prof. PWT dr hab. Bogusław Drożdż jest kierownikiem Katedry Nowej Ewangelizacji Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy poprzedziła Msza św. odprawiona w intencji wykładowców wspierających swoją posługą intelektualną działalność duszpasterstwa, aby Jezus im błogosławił, a Maryja otaczała ich swoją opieką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL