Nowy numer 49/2019 Archiwum

Dzień wdzięczności

Biskup Marek dziękował tym, którzy z oddaniem pomagają chorym.

W poniedziałek 11 lutego, czyli w Międzynarodowy Dzień Chorego, biskupi legniccy odwiedzili chorych. Biskup Zbigniew Kiernikowski spotkał się tego dnia z mieszkańcami Domu Księży Emerytów, zaś bp Marek Mendyk przyjechał do pacjentów Zakładu Opieki Leczniczej "Samarytanin" prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej. Obaj hierarchowie odprawili Eucharystie oraz udzielili sakramentu namaszczenia chorych.

Biskup Marek mówił, że papież Franciszek, wskazując na Kalkutę jako główne miejsce obchodów tegorocznego Międzynarodowego Dnia Chorego, zwraca uwagę na bezinteresowne dzielenie się miłością z potrzebującymi. – Pomagamy bezinteresownie, gdy robimy to ze względu na Jezusa. To jest dzień szczególny, ponieważ nie tylko wspominamy i modlimy się za chorych, ale pamiętamy także o tych, którzy nimi się opiekują. Myślimy o służbie zdrowia i wolontariuszach. To jest też dobry moment, by w imieniu Kościoła podziękować im za cały swój profesjonalizm i serce okazywane cierpiącym - mówił hierarcha.

Wśród takich osób jest chociażby pani Ela, wolontariuszka w Zakładzie Opieki Leczniczej "Samarytanin". - Takie spotkanie zawsze jest miłe. Dla naszych pacjentów szczególnie, ponieważ ich to podbudowuje. Widzą wyraźniej naszą troskę i nasze zaangażowanie. Czują się wyróżnieni. Potrzebują tego, by podejść, zapytać, jak się dzisiaj czują, uśmiechnąć się do nich. Tego w sumie potrzebuje każdy z nas, a co dopiero osoba cierpiąca - mówi pani Ela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama