Nowy numer 42/2019 Archiwum

Turbinowe z imieniem

Nowe rondo w centralnym punkcie legnickiego os. Kopernika będzie nosiło imię bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Legnicy radni głosowali m.in. nad nadaniem imienia nowo powstałemu rondu turbinowemu w ciągu remontowanej ulicy Józefa Piłsudskiego. Arteria ta przecina os. Kopernika, łącząc centralną część Legnicy z os. Piekary.

Za tym rozwiązaniem zagłosowało 13 spośród 25 radnych. Projekt został złożony przez radnego z klubu Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Laszczyńskiego. W uzasadnieniu do treści uchwały znalazła się informacja, że nadanie nazwy ronda imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki „(…) będzie wyrazem godnego upamiętnienia jego osoby i działalności pozwalając jednocześnie na umacnianie wartości chrześcijańskich w Legnicy i stanie się przyczynkiem do podejmowania szeregu innych inicjatyw o charakterze edukacyjnym związanych z historią Polski i Kościoła Katolickiego w Polsce po 1945 roku. Osoba i działalność Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki niesie ze sobą wartości, na których należy budować wychowanie pokoleń przyszłych mieszkańców Legnicy (…)”.

Po sesji wnioskodawca, odnosząc się do głosowania nad uchwałą, powiedział: - Dzisiaj pamięć o osobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki zwyciężyła w Legnicy. Dziękuję wszystkim radnym, którzy głosowali za projektem uchwały. W osobie tego błogosławionego chcemy również oddać cześć innym kapłanom, którzy podjęli się wyzwania walki prawdy o wolność, sprawiedliwość i mieli w sobie odwagę oraz siłę do konfrontacji z komunistycznym systemem. Polska po 1945 r. była silna duchowo właśnie dzięki takim postawom, jakie całym swoim życiem prezentował bł. ks. Jerzy. O tym chcemy pamiętać i nieustannie przypominać - mówił samorządowiec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL