Nowy numer 3/2021 Archiwum

Posługa jedności

Ruch Światło-Życie w diecezji legnickiej ma nowego moderatora.

Wyznaczonym przez biskupa kapłanem jest ks. Jakub Bochyński, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Prochowicach.

- Moderator diecezjalny ma za zadanie wspierać formację wszystkich członków ruchu, zarówno dzieci, młodzieży, jak i małżeństw - mówi ks. Jakub Bochyński. - Moją główną posługą będzie diakona jedności. Mam jednoczyć wszystkich członków z poszczególnych gałęzi wokół jednego działania, w myśl naszych charyzmatów. Będę dbać, by nasze działania nie odbiegały od naszego charyzmatu nakreślonego przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Nasze działania winny być spójne - mówi ks. Jakub.

Kapłan ruch za jak mało kto. Jak sam mówi, poznawał go od najmłodszych chwil, gdyż rodzice należeli i należą do Domowego Kościoła. On uczestniczył więc w spotkaniach DK, od kiedy tylko pamięta.

Sam na drogę formacji ruchu wstąpił dopiero po przyjściu do Wyższego Seminarium Duchownego. Od tego czasu sam jest członkiem wspólnoty.

W naszej diecezji najsilniejszą gałęzią ruchu jest Domowy Kościół. Liczy on sobie ponad 50 kręgów. Mniej liczne są oazy dzieci (około 10) oraz oazy dorosłych (kilka).

- W całym ruchu, a więc i w naszej diecezji, odczytujmy znaki czasu, że jest potrzeba odnalezienia młodzieży. Pokazują to chociażby liczby, które przed chwilą padły. W całej Polsce dominuje dzisiaj Domowy Kościół, a wspólnoty Oaz Dzieci Bożych są bardzo nieliczne. Papież Franciszek wzywa, by docierać do młodzieży i my odczytujemy, że to wezwanie jest skierowane szczególnie do nas - mówi ks. Jakub Bochyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama