Nowy numer 7/2019 Archiwum

Pamiętam, to była środa...

– Czekaliście na nas? – spytało wzruszone jedno z maleństw, patrząc na pachnące jeszcze farbą pokoje i na swoje imiona wpisane na ścianie w Domu Dziecka w Bolesławcu.

W poniedziałek 14 stycznia w Bolesławcu w jednym ze skrzydeł Domu Dziecka prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety otwarto placówkę opiekuńczo-wychowawczą o charakterze rodzinnym. Trafią tam malutkie dzieci lub całe rodzeństwa, niezależnie od wieku, które z różnych powodów będą musiały być zabrane z ich domu rodzinnego. Na tym etapie działań służb socjalnych rodzice najczęściej nie mają jeszcze orzeczenia sądu o pozbawieniu ich praw rodzicielskich. Dzieci pojawiające się w murach ośrodka mają więc szansę na powrót do swoich domów. Niezbędnym warunkiem jest tutaj jednak poprawa zachowania ich rodziców. Kiedy się to nie udaje, dla dzieci szuka się rodziny zastępczej bądź adopcyjnej. Ale to już inna historia...

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL