Nowy numer 3/2021 Archiwum

Do modlitwy i do pomocy

W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy bp Zbigniew Kiernikowski spotkał się z przedstawicielami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. Młodzi podsumowali miniony rok, a biskup powiedział do nich katechezę.

Spotkanie rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu KSM "Hej, do apelu stańmy wraz!". Do sali, gdzie zgromadziła się katolicka młodzież, uroczyście wprowadzono sztandar KSM Diecezji Legnickiej. Potem modlono się za uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Gościem specjalnym spotkania był bp Kiernikowski. Ordynariusz legnicki przygotował dla młodych katolików katechezę nawiązującą do aktualnego czytania z Ewangelii - Listu do Hebrajczyków. - Ta perełka literacka jest jednocześnie przedziwnym listem. To rodzaj katechezy skierowanej do Żydów z centralną myślą: "Jezus jako Ten, w którym się wszystko wypełnia". Chrystus wypełnił w ten sposób Prawo inaczej niż do tej pory - tłumaczył bp Zbigniew.

Jednym z punktów spotkania była seria pytań do biskupa legnickiego. Zainteresowanie wzbudzały zwłaszcza te, które zawierały wątki osobiste, np. o powołanie kapłańskie i biskupie.

Świąteczne spotkanie KSM-owiczów było także znakomitą okazją do podziękowania sobie nawzajem za całoroczne działania, zwłaszcza w zakresie pomocy charytatywnej. A tych było w minionym roku sporo. - Jedna z nich zasługuje na specjalną uwagę. To ogólnopolska akcja "Polak z sercem", do której czynnie się włączyliśmy. Od 11 listopada do 25 grudnia - obie daty są znamienne - zbieraliśmy żywność dla młodzieży na Ukrainie i Białorusi. W sumie udało nam się zgromadzić ok. tony różnorakich produktów, które zaraz na początku stycznia pojechały do adresatów - opowiada ks. Tomasz Pązik.

Oprócz akcji charytatywnych legnickie KSM cały czas organizuje, prowadzi i planuje akcje modlitewne. Jedna z najważniejszych - "40 Dni dla Życia" - rozpocznie się w Środę Popielcową i potrwa do Wielkiego Postu.


Cały artykuł w najbliższym, 4. numerze "Gościa Legnickiego" na 27 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama