Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzieło w Legnicy

Stolica diecezji ugości podczas wakacji stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - ogłoszono podczas konferencji prasowej w Sekretariacie KEP.

W siedzibie Episkopatu Polski 16 stycznia ogłoszono miejsca wakacyjnych obozów dla stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Będą to Toruń oraz Legnica.

Obecny na konferencji prasowej w Warszawie Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, powiedział: - Wizyta młodych stypendystów to wyraz naszej otwartości, gościnności i przyjaźni. Sprawimy, że poznają i pokochają nasze miasto - mówił samorządowiec.

Toruń przyjmie stypendystów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Legnica będzie gościła studentów. Nasz obóz odbędzie się w dniach od 8 do 15 lipca bieżącego roku. Osobno odbędzie się obóz dla maturzystów, który ponownie zaplanowano w Myczkowcach.

Oprócz ogłoszenia miejsc wypoczynku, zaprezentowano także hasło październikowego Dnia Papieskiego. Będzie to już 19. jego edycja. Odbędzie się on 13 października tego roku, a jego hasłem będą słowa „Wstańcie, chodźmy!”. Ma ono przypominać pierwszą podróż apostolską św. Jana Pawła II do Polski, która odbyła się w 1979 roku. Słowa te są zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Marka, gdy Jezus tuż przed pojmaniem zwrócił się w ten sposób do apostołów. Użył ich też św. Jan Paweł II, nadając taki tytuł swojej książce w 2002 roku. - W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wówczas wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Te słowa Dnia Papieskiego to nie tylko wspomnienie tamtego czasu końca papieskiego pontyfikatu - trzy lata później papież zmarł - ale bierzemy do siebie te słowa, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby, jego dzieł” - powiedział kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama