Nowy numer 42/2019 Archiwum

Źródło nowego życia i łono Kościoła

W Niedzielę Chrztu Pańskiego olszyńska wspólnota parafialna uroczyście odnowiła swoje chrzcielne przyrzeczenia. Był to także bardzo dobry moment, aby pobłogosławić odnowioną chrzcielnicę, która właśnie wróciła z renowacji.

Niedziela Chrztu Pańskiego to szczególny dzień, kiedy chrześcijanin powraca do początku swojej drogi w Kościele, jakim jest chrzest św. Nie bez znaczenia więc jesti to, że tego dnia ks. proboszcz Bogusław Wolański dokonał pobłogosławienia nowego źródła chrzcielnego - odrestaurowanej XIX-wiecznej zabytkowej neogotyckiej chrzcielnicy (pochodzącej z ok. 1897 r.), przy którym człowiek rodzi się do nowego życia.

Restauracja chrzcielnicy - dzieło krakowskiego konserwatora - było ważnym przedsięwzięciem. Przywrócony został oryginalny wygląd, jaki miała ona przed 120 laty. Niebawem z renowacji powróci również barokowa pokrywa z przedstawieniem figuralnym św. Jana Chrzciciela, pochodząca z kościoła pomocniczego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Miejsce, w którym znajduje się chrzcielnica, należy do ważniejszych części budynku kościelnego, gdyż tutaj dokonuje się pierwsze spotkanie człowieka z Bogiem w znaku sakramentalnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL