Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zabawa z fajerwerkami

Kilkaset osób kończyło rok na jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu na całym Dolnym Śląsku.

Od przeszło 20 lat przed 31 grudnia w legnickim kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski spotykają się osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie oraz przyjaciele i rodziny, by modlitewnie pożegnać kończący się rok kalendarzowy. Po modlitwie zawsze jest czas na przełamanie się opłatkiem oraz wielką zabawę taneczną. W tym roku bal odbył się 28 grudnia. Modlitwie w kościele oraz łamaniu się opłatkiem przewodniczył bp Marek Mendyk. Później przed zgromadzonymi wystąpił zespół Pastuszki Team z Gogołowic.

Do zabawy nikogo nie trzeba było namawiać. Wiele osób czekało na tę chwilę od dawna. Wie o tym ks. Robert Serafin, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej, który podkreśla, że przygotowania do imprezy trwają praktycznie cały rok. – Część pieniędzy na to wydarzenie daje gmina Legnica, więc z dużym wyprzedzeniem planujemy i składamy wnioski o dofinansowanie. Tego nie można robić na ostatnią chwilę. Całe środowisko uczestniczy w przygotowaniach. Różne ośrodki zarówno samej Caritas, jak np. warsztaty terapii zajęciowej z Legnicy czy Lwówka Śląskiego, jak i te niezwiązane z Caritas. To wydarzenie nas naprawdę łączy – mówi kapłan. Zabawę wspierała prawdziwa armia wolontariuszy Caritas. – Bardzo lubimy pomagać. Robimy to z serca. Nie dla pieniędzy ani nie dlatego, że ich mamy za dużo. Kilka razy braliśmy udział w inicjatywach organizowanych w naszym gimnazjum. Na takich wydarzeniach tworzy się jedność między nami, wolontariuszami, między nami a osobami, którym pomagamy. Naprawdę to jest przepiękne wydarzenie – mówi Michał, jeden z wolontariuszy. Zabawę zakończył pokaz sztucznych ogni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL