Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będę tu zawsze!

To był pierwszy pochówek nienarodzonych dzieci z udziałem kapelana szpitala wojewódzkiego.

Zgodnie z prawem rodzice mogą odebrać ciało swojego zmarłego przed urodzeniem dziecka i je pochować. Niektórzy, czy to pod wpływem szoku bądź po prostu z powodu niewiedzy, zostawiają ten obowiązek szpitalowi. Raz na kwartał szpital organizował pochówek, jednak odbywało się to bez kapłana.

Od zeszłego roku na nowym legnickim cmentarzu istnieje grób dzieci nienarodzonych. Pogrzeb, który odbył się 4 stycznia przed południem w Jaśkowicach, był pierwszym, w którym wziął udział ksiądz. – Nareszcie dostałem informację o terminie pochówku ciał dzieci nienarodzonych. Im należy się godny pochówek. Tak mówi Kościół. Jako kapelan deklaruję, że będę na każdym takim pogrzebie. Może niejeden z rodziców podpisał zgodę i zostawił ciało dziecka w szpitalu i teraz bardzo żałuje. Za nich także, za ich ból i cierpienie, trzeba się modlić. Dlatego będę ogłaszał daty modlitw za te rodziny i te dzieci – mówi ks. Roman Raczak, kapelan szpitala wojewódzkiego i proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia pochowano ciała czterech maleństw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL