Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzieci dzieciom kolędę ślą

Wystarczyła odrobina chęci i gotowe - ludzie stawali w kolejce, by wesprzeć dzieło misyjne!

W niedzielę 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, przed kościołem pw. Trójcy Świętej w Legnicy stanęli kolędnicy misyjni i zaśpiewali kolędy. Kilka z nich poleciało w eter przy akompaniamencie trąbki i bębenka. W ten sposób zachęcali do wsparcia dzieł misyjnych. I sporo ludzi wrzuciło dzięki temu nieco grosza do skarbonki.

- Działamy tak od wielu lat. Co najmniej dziesięciu. Każdego roku przypominamy, że są potrzebujący. Stajemy i krótko bo krótko, ale śpiewamy z parafianami. W ten sposób czcimy uroczystość Trzech Króli - mówi siostra Bożena, opiekunka grupy.

"Anielską" grupę stworzyli tego dnia Nina, Amelka, Lena, Lila, Roman oraz Dominik. - Nieważna jest kwota, jaką uzbieramy. Wiemy, że nie uzbieramy jakiejś wielkie sumy, ale na pewno wszystko, co otrzymamy, przekażemy potrzebującym dzieciom w krajach misyjnych. Fajnie się pomaga innym - mówi Lila.

6.01.2019 r. Kolędnicy Misyjni w Legnicy
Jedrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL