Nowy numer 3/2021 Archiwum

Królowie z księciem przejdź do galerii

W Legnicy podczas Orszaku Trzech Króli pojawiły się lokalne akcenty.

Uczestnicy legnickiego pochodu spotkali się najpierw na Eucharystii w legnickiej katedrze pw. Świętych Piotra i Pawła. Po niej ruszyli ulicami starego miasta. Warto podkreślić, że w tym roku w orszaku wzięło udział więcej legniczan niż w latach poprzednich. Szacunkowo było to około 2,5 tys. osób.

Prowadziła ich gwiazda. Za nią podążali dzielni Mędrcy, a krok w krok za nimi szedł książę Henryk II Pobożny. To taki nasz legnicki akcent świętowania Objawienia Pańskiego.

Orszak Trzech Króli zatrzymał się trzy razy. Pierwszy raz przy schodach obecnie luterańskiego kościoła Mariackiego, by obejrzeć scenkę zaślubin Maryi z Józefem. Drugi raz pochód przystanął przy Zamku Piastowskim, by obejrzeć scenkę przygotowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Po raz trzeci orszak zatrzymał się na Rynku, gdzie uczestnicy oglądali miniprzedstawienie przygotowane przez przedszkolaki.

Metą orszaku była świątynia ojców franciszkanów (kościół pw. św. Jana Chrzciciela), gdzie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

Obok znanych w całej Polsce flag orszaku uczestnicy nieśli też transparent przypominający o Społecznym Ruchu Świętowania Niedzieli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama