Nowy numer 42/2019 Archiwum

Karkonosze dla niepełnosprawnych

Nowo otwarta trasa do Wodospadu Szklarki to już drugi wysokogórski szlak turystyczny przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich.

Pierwszy, wiodący od Kopy na Równię pod Śnieżką, otwarto w 2009 roku. Od tamtej pory skorzystały z niego tysiące niepełnosprawnych turystów, nie tylko na wózkach, ale także m.in. niewidomi i niedowidzący.

- Do tej pory z uroków Karkonoszy nie wszyscy mogli w takim samym stopniu korzystać. Teraz to się zmienia - mówi Stanisław Francuz, autor przewodnika „Polska bez barier”.

Obecnie otwarty szlak nie tylko został wybrukowany, ale także wyposażony w barierki. - Bardzo pomocne są także gondole wywożące turystów w góry, teraz także dostosowane do osób na wózkach - dodaje.

Jak z kolei zapewnia Andrzej Maj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, tras przystosowanych dla osób niepełnosprawnych będzie przybywać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL