Nowy numer 42/2019 Archiwum

Spotkanie piąteczki

Przełamywanie opłatkiem to zwyczaj typowo rodzinny. Nie mogło go więc zabraknąć w pielgrzymkowej "rodzinie".

Pielgrzymka to nie wydarzenie, a styl życia. To powiedzenie pasuje do spotkania opłatkowego grupy nr 5, które w sobotę odbyło się w Zgorzelcu. Przyjechało na nie wielu uczestników "drogowych rekolekcji", czyli Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, rokrocznie zmierzających po lipcowych i sierpniowych drogach z Zgorzelca bądź Legnicy na Jasną Górę.

Na spotkaniu nie brakowało kapłanów. Był przewodnik grupy, czyli ks. Łukasz Pawłowski, ale i były przewodnik, ks. Grzegorz Basara.

- Kazanie wygłosił ksiądz Grzegorz, zwracając szczególną uwagę na odnajdywanie Boga w drugim człowieku, bo - jak mówi dzisiejsze czytanie: „Kto twierdzi, że żyje w światłości, a nienawidzi brata swego, dotąd jeszcze jest w ciemności. Kto miłuje swego brata, ten trwa w światłości i nie może się potknąć. Kto zaś swojego brata nienawidzi, żyje w ciemności i działa w ciemności, i nie wie, dokąd dąży, ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy” - relacjonuje Tomasz Kukuć.

Druga część odbyła się już w salach Szkoły Ponadpodstawowej im. Emilii Plater.

Dla przypomnienia warto napisać, że najbliższa piesza pielgrzymka na Jasną Górę 29 lipca rusza z legnickiej katedry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL