Nowy numer 2/2021 Archiwum

Lecą do Madrytu!

Kilkanaście osób, głównie z Bolesławca, wybrało się na Europejskie Spotkanie Młodych w stolicy Hiszpanii.

Od 28 grudnia 2018 r. do 1 stycznia 2019 r. w Madrycie będzie odbywało się wielkie Europejskie Spotkanie Młodych.

Wezmą w nim udział również Polacy, w tym kilkunastu z naszej diecezji. Będą to przede wszystkim mieszkańcy Bolesławca i okolic. Na miejscu spotkają kilkadziesiąt tysięcy młodych Europejczyków z różnych denominacji chrześcijańskich. Pielgrzymi będą mieszkać głównie u hiszpańskich rodzin.

– To jest chyba jedno z najciekawszych doświadczeń takich wyjazdów, bo spotyka się osoby wierzące w ich domowych środowisku. Oni nas przyjmują tylko dlatego, że deklarujemy się jako osoby wierzące. Oni przyjmują nas dla imienia Jezusa – mówi ks. Piotr Kruczyk.

To nie będzie pierwsze spotkanie, na które jadą bolesławianie. Byli już w Strasburgu, Rzymie, Pradze czy w zeszłym roku – w Rydze. Mało tego. W pielgrzymce po Europie odwiedził ich później br. Wojciech (Jerie) z wspólnoty w Taizé.

– Pierwsze, co chcę podkreślić, to że młodzi wymyślili i rozpoczęli te wyjazdy. To był pomysł oddolny, a my po prostu go kontynuujemy, bo każdy jest bardzo ciekawy, tak w wymiarze europejskim, jak i w wymiarze mocno ekumenicznym. To jest fantastyczne doświadczenie spotkania się z innym młodymi mocno wierzącymi w Chrystusa. Dla mnie, jako księdza, ale i dla młodych, jest to zawsze zachętą, by szukać w Ewangelii tego, co ma nas łączyć – mówi kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama